Wpisz aby wyszukać

Udostępnij

Peeling kawitacyjny to nowoczesny sposób głębokiego oczyszczenia skóry w gabinecie kosmetycznym. Oczywiście poza usunięciem zanieczyszczeń, daje wiele dodatkowych korzyści. Nic więc dziwnego, że zabieg ten cieszy się dużą popularnością. Ale czy można wykonać go samodzielnie w warunkach domowych?

Peeling kawitacyjny

Spis treści

  1. Peeling kawitacyjny – co to?
  2. Efekty peelingu enzymatycznego
  3. Peeling kawitacyjny w domu
  4. Jak przebiega zabieg?
  5. Jak często wykonywać peeling enzymatyczny?
  6. Kawitacja twarzy – dla kogo?
  7. Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Peeling kawitacyjny polecany jest osobom, u których przeciwwskazane są inne metody oczyszczania. Jest niezawodny w walce z niedoskonałościami cery.

Peeling kawitacyjny zwany też po prostu kawitacją to jedna z podstawowych metod bezbolesnego oczyszczania skóry, jaką stosuje się w gabinetach kosmetycznych. Nie przyczynia się do powstawania podrażnienia w przeciwieństwie do mechanicznego złuszczania naskórka czy manualnych metod oczyszczania.

Dzięki zastosowaniu peelingu substancje aktywne zawarte w kremach czy serum mogą głębiej wniknąć w skórę i zadziałać skuteczniej. Warto zaznaczyć, że zabieg ten przynosi niemal natychmiastową poprawę kondycji skóry, a przy tym jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny. To skuteczna metoda oczyszczania twarzy i złuszczania naskórka, którą można przeprowadzić samemu w domu pod warunkiem dysponowania odpowiednim sprzętem.

Peeling kawitacyjny – co to?

Urządzenie do wykonywania peelingu kawitacyjnego opiera swoje działanie na emitowaniu ultradźwięków. Fala ultradźwiękowa w obecności płynu znajdującego się na skórze tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione gazem, które następnie pod wpływem drgań powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem podwyższonego ciśnienia oraz ciepła dochodzi do rozbijania martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Zjawisko kawitacji to tak zwane zimne gotowanie wody. Cały ten proces skutecznie oczyszcza skórę, jednocześnie ją sterylizując.

Efekty peelingu enzymatycznego

W trakcie kawitacji dochodzi do złuszczenia warstwy rogowej naskórka. W efekcie pomaga to oczyścić ujścia gruczołów łojowych z nadmiaru sebum, bakterii oraz pozostałości kosmetyków stosowanych do codziennej pielęgnacji. Dodatkowo niwelowane są zaskórniki i inne niedoskonałości. Natomiast pory zwężają się, a stan cery trądzikowej ulega poprawie.

Ultradźwięki wpływają również na rozluźnienie mięśni, dlatego cera po zabiegu jest wypoczęta, jędrna i odświeżona. Drgania fal ultradźwiękowych działają jak specyficzny masaż pobudzając mikrokrążenie, dotleniając komórki skóry, a także wygładzając zmarszczki. Technologia ta oddziałuje na stymulację produkcji kolagenu i elastyny, a więc  wpływa na regenerację cery i działanie przeciwstarzeniowe. Jest to doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry.

Peeling kawitacyjny w domu

Wiele kobiet korzystających z usług gabinetów kosmetycznych zastanawia się jak wykonać peeling kawitacyjny w domu i czy jest to w ogóle możliwe. W sprzedaży dostępne są urządzenia do domowego przeprowadzania zabiegu kawitacji. Sprzęty te są najczęściej małymi, poręcznymi urządzeniami wyposażonymi w metalową szpatułkę. Natomiast dzięki wyświetlaczowi, ustalane są odpowiednie parametry dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Przed zabiegiem należy upewnić się, czy nie mamy na sobie biżuterii, ani żadnych metalowych elementów. Sam zabieg jest na tyle prosty, że jeśli dysponujemy odpowiednim sprzętem, poradzimy sobie z jego wykonaniem w domu. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego umożliwia jego wykonanie nie tylko na skórze twarzy, ale także na dekolcie, plecach czy dłoniach. Ważne jest, aby po każdym zabiegu, starannie oczyścić głowicę stosując preparaty odkażające. W efekcie zapobiegnie to rozwojowi szkodliwych patogenów, które mogłyby spowodować stan chorobowy skóry przy kolejnym użyciu urządzenia.

Jak przebiega zabieg?

Procedura zabiegowa rozpoczyna się od dokładnego demakijażu i oczyszczenia skóry twarzy.

  1. Wacik zostaje namoczony wodą, tonikiem lub płynem micelarnym.
  2. Wilgoć na powierzchni skóry warunkuje prawidłowe wykonanie zabiegu, dlatego przed każdym ruchem szpatułki, skóra jest nawilżana nasączonym wacikiem.
  3. Omijamy okolice oczu i ust.
  4. Powstałe zanieczyszczenia oraz resztki złuszczonego naskórka należy usuwać przy pomocy suchego wacika.

Aby nie dopuścić do poparzeń, nie należy zatrzymywać szpatułki w jednym miejscu zbyt długo.

Cały zabieg trwa do 15 minut oraz jest zupełnie bezbolesny i bezpieczny. Aby wzmocnić ostateczny efekt, na koniec zabiegu wskazana jest aplikacja serum lub kremu pielęgnacyjnego.

Jak często wykonywać peeling enzymatyczny?

Częstotliwość przeprowadzanych zabiegów nie powinna być większa niż jeden raz w tygodniu. W przypadku cer wrażliwych peeling powtarzamy co dwa tygodnie. Wszystko zależy jednak od stopnia zanieczyszczenia cery.

Kawitacja twarzy – dla kogo?

Peeling kawitacyjny

Kawitacja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, których cera wymaga gruntownego oczyszczenia. Zabieg ten poprawi stan cery tłustej i trądzikowej, pomagając zmniejszyć niedoskonałości. Peeling kawitacyjny jest też odpowiedni dla cery dojrzałej, suchej, poszarzałej, która wymaga dotlenienia. Można zatem stwierdzić, że zabieg ten jest uniwersalną metodą na poprawę stanu skóry i jest odpowiedni niemal dla każdego.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Choć peeling kawitacyjny to metoda nieinwazyjna i wyjątkowo delikatna, nie każdy może stosować ten rodzaj oczyszczania skóry. Przeciwwskazaniem są przede wszystkim choroby nowotworowe, nadciśnienie, wszczepiony rozrusznik serca czy obecność metalowych implantów, a także posiadanie aparatu na zębach. Z tej formy zabiegowej nie mogą skorzystać również kobiety w ciąży ani osoby z aktywną opryszczką oraz stanami zapalnymi skóry objętej zabiegiem.

Materiał nie stanowi i nie zastąpi porady lekarskiej.

Tagi::