Wpisz aby wyszukać

Udostępnij

Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna, ciąża czy wysokie temperatury – wszystkie te czynniki mogą być przyczyną problemu opuchniętych nóg. Niektóre z nich możemy wyeliminować, na inne wpływu niestety nie mamy. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką preparaty, które pomogą zmniejszyć obrzęki nóg i przywrócą im lekkość, takie jak te z linii NIVELAZIONE SKIN THERAPY EXPERT.

Nogi lekkie jak piórko

Nasz układ krążenia działa sprawnie tylko wtedy, kiedy nogi pracują, czyli wtedy, gdy chodzimy, biegamy, czy jeździmy na rowerze. Brak ruchu powoduje zwiększenie ciśnienia krwi, co może być przyczyną uszkodzeń żył i zastawek. Efekt? Nieprzyjemne dolegliwości bólowe, gdy nogi puchną i sprawiają wrażenia takiego ciężaru, jakby były z ołowiu. Oczywiście, aby wyeliminować obrzęki, należy zdiagnozować problem i wdrożyć leczenie choroby podstawowej. Może być to kwestia odwodnienia – spożywanie zbyt małej ilości płynów powoduje, że krew krążąca w naczyniach krwionośnych staje się gęstsza, niewydolności żylnej – czyli potocznie żylaków, kiedy to zalegająca krew przyczynia się do puchnięcia nóg i kostek, a także kłopotów z nerkami, urazów czy kontuzji. Najczęściej jednak opuchnięte nogi i stopy związane są z naszym stylem życia (za mało się ruszamy), porą roku (latem puchną częściej) czy ciążą (wtedy to normalne). Bez względu na to, jaka jest przyczyna dolegliwości i na jakim etapie diagnozy jesteśmy, warto spróbować wdrożyć pewne działania, które łagodzą objawy. Ograniczenie spożywania soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, większa codzienna porcja ruchu, choćby pod postacią wolnego spaceru lub stacjonarnych ćwiczeń oraz stosowanie preparatów chłodzących pomoże zmniejszyć obrzęki nóg i przywróci im lekkość.

Ulga i ukojenie dla nóg

NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT to specjalistyczna linia dermokosmetyków stworzona we współpracy z podologami i dermatologami, która zapewnia kompleksową pielęgnację oraz ochronę stóp i nóg. Preparaty z tej serii redukują problemy kończyn dolnych, zapobiegają ich powstawaniu i nawrotom dzięki znanym ze swej skuteczności składnikom aktywnym. Występująca w żelu i sprayu hesperydyna działa leczniczo na żylaki oraz różnego rodzaju zaburzenia krążenia – uszczelnia naczynia krwionośne, poprawia ich elastyczność i przepuszczalność.

Również arnika ma pozytywny wpływ na układ naczyniowy – wzmacnia ściany naczyń włosowatych i zapobiega tworzeniu się zakrzepów żylnych, zaś kasztanowiec pomaga zapobiegać zastojom żylnym. Natomiast sól Epsom od wieków znana jest ze swych właściwości leczniczych – chroni przed powstawaniem chorób naczyń krwionośnych, zapobiega odkładaniu cholesterolu w ściankach tętnic oraz korzystnie wpływa na krzepnięcie krwi.

W skład serii NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT wchodzą m.in. te 3 preparaty:

NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT Chłodzący żel na opuchnięte i zmęczone nogi

Nogi lekkie jak piórko

Dzięki precyzyjnie dobranym składnikom aktywnym: hesperydynie, ekstraktowi z kasztanowca i arnice, zapewnia holistyczne działanie, opierające się na dwóch filarach – relaksuje i przyjemnie chłodzi opuchnięte nogi oraz redukuje nieprzyjemne uczucie obrzęków. W efekcie znika niekomfortowe wrażenie napięcia i ciężkości nóg, a skóra utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Wskazania do zastosowania żelu to m.in. zaburzenia krążenia, skłonność do obrzęków i rozszerzone naczynka.

Średnia cena rynkowa – około 16 zł/ 150 ml

NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT Chłodzący spray na opuchnięte i zmęczone nogi

Nogi lekkie jak piórko

Przywraca lekkość nóg i przyjemnie chłodzi, a także zmniejsza obrzęki i przynosi natychmiastową ulgę. Jest to możliwe dzięki składnikom aktywnym o udowodnionym działaniu w tym zakresie, czyli hesperydynie, ekstraktowi z kasztanowca i arnice. Opracowana przez zespół podologów i dermatologów zaawansowana formuła zapewnia skuteczne i precyzyjne działanie, dzięki czemu spray łagodzi objawy opuchniętych nóg, przywraca uczucie świeżości i lekkości, a także delikatnie nawilża skórę. Wskazania do zastosowania żelu to m.in. zaburzenia krążenia, skłonność do obrzęków i rozszerzone naczynka.

Średnia cena rynkowa – około 16 zł/ 150 ml

Nivelazione skin therapy EXPERT Magnezowa sól do kąpieli stóp z dodatkiem soli Epsom

Nogi lekkie jak piórko

Działa zmiękczająco na zrogowaciały naskórek. Polecana jest szczególnie do pielęgnacji stóp ze stwardniałą skórą i modzelami oraz z tendencją do pękającego naskórka i twardymi skórkami wokół paznokci. Kąpiel z dodatkiem soli może być także stosowana po wysiłku fizycznym. Sól odświeża i przynosi ulgę zmęczonym i opuchniętym stopom, a zapach olejku lawendowego działa relaksująco na zmysły. Wskazania do zastosowania to m.in. higiena przesuszonej skóry, problem z nieprzyjemnym zapachem i uczuciem zmęczonych stóp.

Średnia cena rynkowa – około 16,50 zł/ 300g

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach


Materiał nie stanowi i nie zastąpi porady lekarskiej.

Tagi::